Anunț al firmei de salubritate: Mâine, miercuri, 11 decembrie, NU VINE mașina pentru a ridica gunoiul menajer.

Anunț al firmei de salubritate:

(❗️vă rugăm citiți cu atenție postarea și mai anunțați și alte cunoștințe❗️)

Mâine, miercuri, 11 decembrie, NU VINE mașina pentru a ridica gunoiul menajer.

Aplicăm în continuare preluarea „menajerului” din 2 în 2 saptămâni, pentru a vedea dacă reușim să facem economie și să ducem la groapa de gunoi numai menajer, nu și alte gunoaie care nu sunt de menaj.

Așadar:

‼️Vă rugăm NU MAI PUNEȚI ÎN TOMBEROANE:

? pământ / moluz / pietre

? gunoi de grajd

? azbest / policarbonat

? țevi

? cauciucuri

? crengi / frunze

? gunoi selectiv, care trebuie dat vinerea (ambalaje din plastic / metal / carton)

? sticlă, care se preia separat de la tomberoanele verzi din comună

✅️ Pentru orice informații suplimentare, adresați-vă la Primărie, pentru a ști cum să facem lucrurile să funcționeze.

Vă mulțumim!