INFORMARE privind plata taxelor si impozitelor locale

Dragi locuitori ai comunei Cristesti,

Vă reamintim că plata obligațiilor fiscale către bugetul local poate fi efectuată la ghișeul primăriei comunei Cristesti.

Programul de încasări la ghișeul primăriei este:

✅ luni, marți, miercuri și joi 8:30 – 15:30

✅ vineri 8:30 – 13:30

Plata taxelor și impozitelor la bugetul local reprezintă un act de responsabilitate față de comunitatea din care facem parte. Aceste contribuții financiare ale fiecărui cetățean și fiecărei întreprinderi sunt esențiale pentru buna funcționare a administrației locale și pentru dezvoltarea comunei noastre.

Prin plata la timp a taxelor și impozitelor, contribuim la asigurarea unui mediu mai bun pentru noi și pentru cei din jurul nostru. Este un gest de solidaritate și responsabilitate civică care ne ajută să construim împreună și să dezvoltăm mai mult comuna noastră dragă.

Va mulțumim pentru înțelegere!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *