Ziua Eroilor 2 Iunie 2022 (GALERIE FOTO)

De Ziua Eroilor,

Anul acesta am depus la Monumentul din incinta Bisericii „Sfânta Cuvioasa Parascheva” Herești, o coroana de flori, în memoria EORILOR NEAMULUI, DIN COMUNA NOASTRĂ, CĂZUȚI ÎN LUPTE, ÎN PRIMUL ȘI al II-lea RĂZBOI MONDIAL.
Suntem bucuroși că, pentru al doilea an consecutiv, împreună cu elevii de la Școala Cristești, reușim în această zi de mare însemnătate pentru ortodoxie, să ascultăm IMNUL NAȚIONAL și să COMEMORĂM ÎNAINTAȘII NOȘTRI, CĂZUȚI PENTRU CA NOI ASTĂZI SĂ FIM LIBERI.
Mulțumim Părintelui Paroh Botez pentru călduroasa primire de care am avut parte, atât noi, cât și elevii și reprezentanții Școlii.
Dumnezeu să-i odihnească în pace! 🙏🙏🙏 GLORIE EROILOR NOȘTRI! ⭐

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *