Parcul din curtea Grădiniței Cristești și dotările interioare, aproape gata și pregătite de efectuarea recepției lucrărilor (FOTO)

Vă anunțăm cu mare drag că prichindeii din comuna noastră se vor duce cu mai mare bucurie la „serviciul” lor de zi cu zi, iar doamnele educatoare și femeia de serviciu nu vor mai fi nevoite să-i păzească, ca să nu-i mănânce câinii de pe ogoare, din cauza lipsei gardului.

Ce bani au fost folosiți pentru aceste lucrări?

* aproximativ 1,6 miliarde lei vechi, FONDURI EUROPENE ȘI GUVERNAMENTALE, prin A.F.I.R.

* aproximativ 1,5 miliarde lei vechi, SPONSORIZARE OBȚINUTĂ DE LA FIRMA EKY-SAM, căroara le mulțumim public, pentru sprijinul acordat.

* aproximativ 450 milioane lei vechi, DIN TAXELE SI IMPOZITELE PE CARE DUMNEAVOASTRĂ CETĂȚENII LE PLĂTIȚI LA BUGETUL LOCAL, care au fost folosiți pentru GARDUL ÎMPREJMUITOR ȘI RACORDAREA GRĂDINIȚEI LA APĂ ȘI CANALIZARE (căci mirosea oribil în interior!)

Până în primăvară numai bine se prind și copăceii ornamentali, și abia așteptăm să-i vedem zâmbind pe cei mici.

Să-l folosiți cu plăcere, dragi copilași!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *