ANUNT privind colectarea gunoiului menajer in fiecare zi de miercuri a saptamanii de catre GIREXIM UNIVERSAL SA

Stimați locuitori ai comunei Cristesti,

Colectarea gunoiului menajer se va face începând de acum, MIERCUREA, PENTRU TOATĂ COMUNA, astfel: 1. Prima mașină colectează de la „europeană”, apoi în sat, în Bulgărie – Luncași – Vatră.

2. A doua mașină colectează de la Homița – Herești, înspre Cristești, zona Moară – Centru.

Avem rugămintea să vă mai anunțați între vecini și cei care scoteați tombroanele joia, să le scoateți MIERCUREA, începând de mâine.

Dată fiind descrierea de mai sus, la Homița, Herești și „europeană” se va ridica gunoiul MIERCURI, în prima parte a zilei, iar în zona centrală a comunei, Luncași, Vatră, Moară, în partea a doua a zilei de MIERCURI.

Taxa la salubritate nu se va modifica, ea rămânând exact cum a fost stabilită în 2019.